Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu 2016 r.

Serpelice

 

1. Dzisiaj rozpoczyna nowy rok liturgiczny, pierwsza niedziela adwentu otwiera czas  przygotowania  na   przyjście  Chrystusa.  W  naszej  parafii  to  także początek nawiedzenia rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego.

2. W adwencie w naszej świątyni śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, w niedziele o 8:40, w dni powszednie o 17:40.

3. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o 18:00. Szczególnie zapraszamy dzieci na Roraty w każdy wtorek i czwartek adwentu na mszy świętej o 18:00.

4.  W zakrystii  i  przed  kościołem  można  nabyć świece „Wigilijnego  Dzieła Pomocy Dzieciom”. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na pomoc dzieciom z potrzebujących rodzin. Świece są w trzech rodzajach i cenach: małe 5 zł., średnie 10 zł., duże 15 zł.

5.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: l-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 8:30.

6.  W najbliższy l piątek miesiąca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na rozważania Drogi Krzyżowej na Kalwarii.

7.  W najbliższą niedzielę 4 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.  Do końca listopada – w poniedziałek, wtorek i środę różaniec z wypominkami za zmarłych o 17:10.

9.  Dziś po Mszy św. o g. 11:00 odbędzie się przedstawienie korowodu polskich Świętych w wykonaniu dzieci z naszej parafii. Zapraszamy!

10. Dziękujemy za dary złożone w ramach akcji “od serca” Caritas oraz ofiary składane na kontynuację prac remontowych w kościele, na cmentarzu i na Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów.

11.  W ostatnią niedzielę 20 listopada zmarła nasza parafianka śp. Jadwiga Demidziuk z Serpelic. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i rozpoczęty Adwent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *