Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 3.12.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, pierwsza niedziela adwentu otwiera czas przygotowania na przyjście Chrystusa. W adwencie w naszej świątyni śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, w niedziele o 8:40, w dni powszednie o 17:40. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o 18:00. Szczególnie zapraszamy dzieci na Roraty w każdy wtorek i czwartek adwentu na mszy świętej o 18:00.

2.      W poniedziałek o 18:00 msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.

3.      We wtorek o 18:00 msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

4.      W środę 6 grudnia rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe, które tradycyjnie zakończą się 8 grudnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Suszko z sanktuarium w Prostyni. Szczegółowy program jest bardzo prosty:

Każdego dnia 3 msze święte; o 9:00,11:00 i 18:00. Każdego dnia rekolekcji o 10:00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci z przedszkola.

W  czwartek  dzień  spowiedzi,  zaczynamy  pół godziny  przed   mszą  świętą.

Zakończenie   rekolekcji  w   piątek  8  grudnia   w   Uroczystość   Niepokalanego Poczęcia   NMP.   Ofiary  złożone   na   tacę  tego   dnia   będą   wyrazem   naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty.

5.  W zakrystii można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na pomoc dzieciom z potrzebujących rodzin. Świece są w trzech rodzajach i cenach: małe 5 zł., średnie 10 zł., duże 15 zł.

6.      W najbliższą niedzielę 10 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.      Dziękujemy za dary złożone w ramach akcji “od serca” Caritas oraz ofiary składane na kontynuację prac remontowych w kościele, na cmentarzu i na Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów.

8.      Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i rozpoczęty Adwent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *