I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

 

1.     Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, pierwsza niedziela adwentu otwiera czas przygotowania na przyjście Chrystusa. W adwencie w naszej świątyni śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, w niedziele o 8:40, w dni powszednie o 17:40.

Roraty będą odprawiane w dni powszednie o 18:00. Szczególnie zapraszamy dzieci na Roraty w każdy wtorek i czwartek adwentu na mszy świętej o 18:00.

2.     W poniedziałek o 18:00 msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.

3.     We wtorek o 18:00 msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

4.     W czwartek 6 grudnia rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe, które tradycyjnie zakończą się 8 grudnia. Poprowadzi je O. Przemysław Kryspin  z  Lublina. Każdego dnia rekolekcji 3 msze święte; o 9:00, 11:00 i 18:00.

W piątek dzień spowiedzi, zaczynamy pół godziny przed mszą świętą. Zakończenie rekolekcji w sobotę, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ofiary złożone na tacę tego dnia będą wyrazem naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty.

5.     W zakrystii można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na pomoc dzieciom z potrzebujących rodzin.

Świece są w trzech rodzajach i cenach: małe 5 zł., średnie 10 zł., duże 15 zł.

6.     Za tydzień w niedzielę 9 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.     Dziękujemy za dary złożone w ramach akcji “od serca” Caritas oraz wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, cmentarza i Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów.

8.     Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i rozpoczęty Adwent.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *