Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 21.11.2021

  1. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski dziś po mszach świętych zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc uchodźcom.

  2. W ramach akcji “od serca” Caritas rozdaje dziś bezpłatnie papierowe torby, które możemy, tak jak w latach ubiegłych, zabrać do swoich domów i napełnić je produktami spożywczymi i chemicznymi zgodnie z instrukcją. Swój dar “od serca” przynosimy w następną niedzielę do zakrystii kościoła, bądź do klasztoru. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Oczywiście dary można przynosić także w innych torbach…

  3. Odpowiadając na apel Bp Drohiczyńskiego proszącego o modlitwę od jutra włączymy się w rozpoczynającą się Nowennę do patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Będziemy w niej prosić o pokój na naszej granicy i świecie. Po mszy św. wieczornej będziemy się modlić litanią do św. Andrzeja Boboli. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w kościele może modlić się w domu.

  4. Do końca listopada przed mszą świętą wieczorną różaniec z wypominkami za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. W środę 24 listopada na godzinę 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

  6. Przyszła niedziela 28 listopada rozpocznie nowy rok liturgiczny, będzie to pierwsza niedziela adwentu – czasu przygotowania na przyjście Chrystusa.

  7. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wydało Kalendarz Adwentowy dla dzieci. Na każdy dzień adwentu jest przewidziane zadanie dla dziecka, które może pomóc przygotować się do Bożego Narodzenia oraz czekoladka. Dochód z kalendarzy (czyli 15 zł) jest przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka – Rafael, który Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaczął prowadzić od kwietnia br. roku.

  8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz kościoła, cmentarza i Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *