Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu 4 XII 2016

Serpelice

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, aby pomóc naszym braciom zza wschodniej granicy.

2.  W adwencie w naszej świątyni śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, w niedziele o 8:40, w dni powszednie o 17:40. Roraty są odprawiane w dni powszednie o 18:00. Szczególnie zapraszamy dzieci na Roraty w każdy wtorek i czwartek adwentu na mszy świętej o 18:00.

3.  We wtorek 6 grudnia rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe, które tradycyjnie zakończą się 8 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Mielnicki z Drohiczyna. Szczegółowy program jest bardzo prosty:

Każdego dnia 3 msze święte; o 9:00,11:00 i 18:00.

Każdego dnia rekolekcji o 10:00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci z przedszkola.

W  środę  dzień  spowiedzi,  zaczynamy  pół godziny  przed  mszą  świętą.

Zakończenie rekolekcji w czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia  NMP. Ofiary złożone na tacę tego dnia będą wyrazem naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty.

4. Od piątku brat Krzysztof rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych. W piątek 9 grudnia będzie w Klepaczewie i w Zabużu, w sobotę 10 grudnia w Serpelicach, rozpoczynając od Państwa Dudziaków. Osoby, które z różnych powodów nie dostaną opłatków w swoich domach mogą o nie poprosić od przyszłej niedzieli w zakrystii lub klasztorze.

5.  W zakrystii i przed kościołem można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece są w trzech rodzajach i cenach: małe 5 zł., średnie 10 zł., duże 15 zł.

6.  Bardzo dziękujemy paniom które pomogły bratu Krzysztofowi w pracach gospodarskich.

7.  Dziękujemy za ofiary składane na kontynuację prac remontowych w kościele, na cmentarzu  i  na Kalwarii.   Modlitwą  otaczamy  wszystkich  naszych dobrodziejów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *