Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu 2 IV 2017 r.

1.      Przed   kościołem   i   w   zakrystii   można   nabywać   czekoladowe   baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 złotych.    Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom.

2.      W poniedziałek o 18:00 msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach, we wtorek o 18:00 msza święta w intencji Ojczyzny.

3.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: l-szy Czwartek i Piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 8:30.

4.      Za   tydzień   przypada   Niedziela   Męki   Pańskiej,   czyli   Palmowa.   Uroczyste poświęcenie palm na mszy świętej o 11:00. Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda zgromadzimy się na placu przy figurce Matki Bożej i w procesji pójdziemy do kościoła. Palmy poświęcimy też na pozostałych mszach świętych.

W Niedzielę Palmową po południu o 15:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Wyruszymy sprzed kościoła.

5.      Parafialna grupa teatralna zaprasza wszystkich na tradycyjne wielkopostne, serpelickie przedstawienie: “Golgota” według scenariusza O. Anioła. Grywane jest w naszym kościele od lat 50-ych dwudziestego wieku. Przedstawienie odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia po mszy świętej wieczornej około godz.   19:00.  Sztuka  ta  doskonale  wprowadzi   nas  w  misteria  Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy aby zaprosić też bliskich i znajomych.

6.      Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątek o 17:15 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:30. Także w środy Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na rozważanie Męki Pańskiej.

7.      Dziękujemy za ofiary składane na kontynuację prac remontowych w kościele, na cmentarzu i na Kalwarii. Dziękujemy też za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego z Serpelic – 910 zł.

8.      Przypominamy, że w Serpelicach powstaje wspólnota AA “Szansa nad Bugiem” pomagająca osobom z problemem alkoholowym. Pierwszy mityng otwarty będzie 4 kwietnia, we wtorek, o godzinie 18:00 w świetlicy.

9.      Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *