Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017 r.

 

1.  Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszamy chłopców po l Komunii św., którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci   na   zbiórkę  organizacyjną jutro  w  poniedziałek  po   Mszy  św. wieczornej około godz. 18.45.

3. We wtorek 13 czerwca wspomnienie  liturgiczne św. Antoniego z  Padwy, patrona biskupa Antoniego Dydycza, seniora naszej diecezji i naszego rodaka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

4.  W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte jak w niedziele. Po mszy o 11:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz aktywne uczestnictwo w procesji.  Liczymy na  udział dzieci  sypiących  kwiaty, osób niosących chorągwie i feretrony, strażaków i oczywiście orkiestry.

Przez    cały    tydzień    oktawy    po    nabożeństwie    czerwcowym    procesja eucharystyczna, zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

5. Zakończyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Serpelicach i całej naszej Parafii. Msza święta w intencji mieszkańców Serpelic będzie w Boże Ciało o 11:00. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć do tej pory lub mieszka u nas tylko w wakacje,    Obraz    Jezusa    Miłosiernego    będzie    można    jeszcze    przyjąć
indywidualnie do końca lipca, wystarczy umówić się w zakrystii lub klasztorze.

6. Dziękujemy za ofiary składane na odnawianie kościoła, cmentarza i Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich dobrodziejów.

7.   Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *