Ferie zimowe rozpoczęte!

Pierwszy dzień ferii rozpoczęty! Z tej racji dzieci z naszej parafii pod opieką nauczycieli i rodziców 15 I 2018 r. wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Na początku dzieci w aquaparku przez dwie godziny zaznawały dobrodziejstw kąpieli, w tym nauki pływania pod okiem instruktora. W tym czasie p. Ewa Kuźma zabrała drugą grupę na wycieczkę po Siedlcach. Dzieci odwiedziły Katolickie Radio Podlasie. Mogły usiąść w studio, usłyszeć swój głos w radio i poznać tajniki nagrywania audycji. Później odwiedziły także katedrę siedlecką i kawiarnie, gdzie przekąsili pyszne ciastka. Po południu w McDonald w Galerii Siedleckiej grupa zjadła obiad, po czym udaliśmy się do kina na oczekiwany seans “Paddington 2”. Wieczorem szczęśliwi z dobrze przeżytego dnia wróciliśmy do domu.

Zdjęcia zobacz – TU. 

W drugim tygodniu ferii zimowych 25 I 2018 r. grupa dzieci z naszej parafii udała się wraz z nauczycielami (p. Ewa Kuźma) i rodzicami (p. Iwona Adamiuk, p. Małgorzata Jakoniuk, p. Marzena Korniluk i p. Tomasz Magdziak) na wycieczkę do stolicy. Głównymi motywami wyprawy były: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie powrotu kapucynów do Warszawy. Stąd nasze kroki skierowaliśmy do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, gdzie w ramach lekcji muzealnej mogliśmy dowiedzieć się o ciekawej historii tego miejsca, a przede wszystkim poznać losy Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Byliśmy także w kościele oo. Kapucynów na ul. Miodowej, gdzie w bocznej kaplicy zobaczyliśmy sarkofag, w którym spoczywa serce króla Jana III Sobieskiego. Naprzeciwko znajdują się szczątki innego króla Augusta II. Warto nadmienić, że ciało króla Jana III Sobieskiego spoczywało w kapucyńskim kościele przez około 30. lat zanim trafiło do Krakowa na Wawel. Po nauce historii przyszedł czas na zabawę i relaks. Na Stadionie Narodowym zwiedziliśmy wystawę klocków LEGO. Na Rynku Starego Miasta jedna grupa dzieci pojeździła na łyżwach, a inni wybrali się na spacer po Starówce aż Parku Fontann. Ostatnią atrakcją był zjazd pierwszymi ruchomymi schodami, które powstały w Warszawie.

Zdjęcia z Warszawy zobacz – TU. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *