Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022

  1. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dziś i w środę popielcową będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  2. W środę 2 marca rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tradycyjnie tego dnia rozpoczną się rekolekcje, które potrwają do piątku. Poprowadzi je ks. Jerzy Cudny, który jest proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach. Porządek rekolekcji będzie następujący:

– 9:00 msza święta z nauką dla dzieci szkolnych, 11:00 i 18:00 – msza święta z nauką dla wszystkich

– w czwartek dzień spowiedzi, zaczynamy 15 minut przed mszą świętą.

– w piątek o 17:15 droga krzyżowa

Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby rekolekcjonisty.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w każdy piątek o 17:15 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  2. Od środy popielcowej rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania postanowień abstynenckich, które pomogą uwolnić się nam od różnych uzależnień.
  3. W tym Tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwa o godzinie 17.30. Chorych odwiedzimy od 8.30.
  4. W piątek 4 marca wypadają imieniny O. Kazimierza Zycha, serdecznie zapraszamy na mszę imieninową w czwartek o 18.00.
  5. Zgodnie z wieloletnią tradycją zapoczątkowana przez O. Anioła, w Niedzielę Palmową chcemy wystawić sztukę „Golgota”. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w sztuce na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po mszy świętej o 11.00.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz kościoła, Cmentarza i Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów.
  7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *