Kursy, Konferencje, Warsztaty

Wracają Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej!

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na warsztaty muzyczne. Będą one podzielone na dwie edycje:

„Cała ziemio wołaj!” – warsztaty dla młodzieży szkolnej i studentów w wieku 14-25 lat. Odbędą się one w Drohiczynie w dniach 28-30 października 2022 r.

„Nabierzcie Ducha” – warsztaty dla dorosłych powyżej 25 r.ż. Odbędą się one w Serpelicach w

dniach 25-27 listopada 2022 r.

Na warsztaty zapraszamy członków scholi i chórów parafialnych, wspólnoty KSM i Ruchu Światło-

Życie, służbę liturgiczną i wszystkich chętnych. Nie trzeba mieć ukończonej szkoły muzycznej ani

innego muzycznego wykształcenia. Wystarczy niezły głos oraz dużo chęci i zapału do pracy.

Tradycja warsztatów w naszej diecezji ma już blisko 15 lat, w czasie których muzykowało z nami już ponad tysiąc osób! Członkowie DWML w ubiegłych latach nagrali 5 płyt, dali ponad 100 koncertów w naszej diecezji, ale także w kraju i zagranicą (odwiedzili m.in. Irlandię, Włochy i Belgię). Przez wiele lat chór DWML śpiewał także podczas różnego rodzaju uroczystości diecezjalnych. Cieszymy się, że po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią, możemy zaprosić kolejne osoby do udziału w tym pięknym dziele.

Szczegóły i zapisy na stronie duszpasterstwa: www.dsldrohiczyn.pl

Kurs dla fotografów i filmowców

Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej organizuje kurs przygotowujący do filmowania i fotografowania obiektów oraz uroczystości sakralnych. Celem szkolenia jest odpowiednie przygotowanie osób, które pragną fotografować lub filmować uroczystości oraz obiekty kościelne. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają stosowną legitymację, uprawniającą do wykonywania tego typu czynności.

Kurs odbędzie się w sobotę 8 października 2022 r. o 10.00 w sali Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie przy ul. Kościelnej 10.

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób zamieszkałych na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.

Szczegółowe informacje na stronie www.drohiczynska.pl

Diecezjalna Konferencja „Ku trzeźwości Narodu – Wezwani do działania”

Na konferencję zaproszone są osoby, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin i całego narodu. W trakcie konferencji możliwość wysłuchania wykładów osób zaangażowanych w pracę na rzecz

trzeźwości (między innymi minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk).

Konferencja odbędzie się 8 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie rozpocznie się 10.00 do 17.00. W ramach konferencji kawa i obiad bez opłat. Wstęp wolny.

Jedyny wymóg to wcześniejsze zapisanie się według poniższych informacji. Zgłoszenia uczestników Ireneusz Siemek tel 602732961 mail: siemus@poczta.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *