Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Najświętszej Trójcy 04.06.2023

  1. Dziś niedziela Trójcy Świętej, koniec czasu spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, a więc adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00.
  2. Gminna Biblioteka Publiczna w i Szkoła Podstawowa w Sarnakach zapraszają na Konferencję Naukową „Nasza Niezapomniana”, która rozpocznie się dziś o 13.00 w Szkole Podstawowej w Sarnakach. W programie między innymi o parafii Serpelice. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte jak w niedziele. Po mszy o 11:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz aktywne uczestnictwo w procesji. Liczymy na udział dzieci sypiących kwiaty, osób niosących chorągwie i feretrony, strażaków i oczywiście orkiestry.
  4. Przez cały tydzień oktawy po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna, zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę, 10 czerwca przypada 24 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie.
  6. Drodzy Bracia I Siostry! Pojawiła się okazja, aby część placu, na którym parkowane są samochody przy Kościele wyłożyć kostką brukową. Potrzebna jest jednak pomoc w dokończeniu rozebrania chodnika w Serpelicach i złożeniu kostki na palety. Do tej pracy zapraszamy w poniedziałek 5 czerwca od godziny 9.00, gdyby ktoś nie mógł rano to zapraszamy po południu. W rozbieraniu chodnika przydatna jest tzw. żabka lub łom. We wtorek będziemy zbierać krawężniki, potrzebne będą ciągniki i z przyczepkami lub wozami. Parking będzie służył wszystkim więc jest to nasze wspólne dzieło.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy sadzeniu tuj na cmentarzu i tym, którzy już rozbierali chodnik oraz za wszystkie ofiary złożone na kościół i Kalwarię. Modlitwą otaczamy wszystkich naszych dobrodziejów.
  8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *