Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zwykłą 26.02.2017

 

1.      Dzisiaj zakończenie nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w Klepaczewie. Na mszy świętej o 18:00 sprawowanej w intencji mieszkańców Klepaczewa Obraz przyjmie pierwsza rodzina z Serpelic. Szczególnie zapraszamy wieczorem do kościoła mieszkańców Klepaczewa.

2.      W środę l marca rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tradycyjnie tego dnia rozpoczną się rekolekcje, które potrwają do piątku. Poprowadzi je kapucyn o. Andrzej Cebula, który obecnie pracuje w Lublinie. Porządek każdego dnia będzie następujący:

– 9:00- msza święta z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej
-10:15 – spotkanie w kościele dla dzieci z przedszkola

-11:00 i 18:00 – msza święta z nauką dla dorosłych.

– w czwartek dzień spowiedzi, zaczynamy pół godziny przed mszą świętą.

–  w piątek po mszy świętej o 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci ze szkoły i
przedszkola, a o 17:15 dla dorosłych.

Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztoru rekolekcjonisty.

3.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: l-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa w czwartek i sobotę o 17:30. Z racji na rekolekcje odwiedziny chorych będą w sobotę od 8:30.

4.      Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w każdy piątek o 17:15 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.

5.      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu. Na ołtarzu   Matki   Bożej   jest   wyłożona   Księga   Trzeźwości.   Zachęcamy   do wpisywania postanowień abstynenckich, które pomogą uwolnić się nam od różnych uzależnień.

6.      Dziękujemy za ofiary składane na kontynuację prac remontowych w kościele, na   cmentarzu   i    na    Kalwarii.    Modlitwą   otaczamy   wszystkich   naszych dobrodziejów.

7.      Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *