Ogłoszenia parafialne na 26. Niedzielę Zwykłą 1.10.2017 r.

1.      Miesiąc październik jest szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Przez cały miesiąc zapraszamy o 17:30 na nabożeństwa do naszego kościoła.

2.      Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne naszej diecezji.

3.      Trwa  nowenna  przed  uroczystością  św.  Franciszka  z Asyżu.  Modlitwy są odmawiane na wieczornych mszach świętych.

4.      W  środę  4  października   uroczystość  odpustowa  św.   Franciszka  z  Asyżu, założyciela   naszego  zakonu.   Msze  święte   o  godz.   9:00,   11:00   i   18:00. Szczególnie zapraszamy na mszę wieczorną z nabożeństwem Transitus, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Janowie z Chłopkowa.

5.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: l-szy Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 8:30.

6.      W piątki zapraszamy dzieci chcące śpiewać na scholkę na godz. 16.00.

7.      W l-szy piątek miesiąca zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarię. Wyjście z przed kościoła po wieczornej mszy św.

8.      Przyszła  niedziela to  Dzień  Papieski,  będą zbierane ofiary do  puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

9.      W najbliższym czasie sołtysi zbiorą ofiary na sprzątanie kościoła. Już dziś dziękujemy   za   zrozumienie   potrzeb   i   okazaną   pomoc.   Złożone   ofiary przeznaczamy także na kwiaty zdobiące świątynię i jej otoczenie.

lO. Jest już w zakrystii kalendarz na przyszły rok, można więc już od jutra zamawiać intencje mszalne i rezerwować terminy.

11. Nasz kościół został wybrany na kościół stacyjny modlitwy: Różaniec do Granic -jest to zaproszenie skierowane do wierzących Polaków, aby 7 października 2017 r., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w pierwszą sobotę miesiąca udać się do granic Polski i wspólnie modlić się na różańcu. Szczegóły i program spotkania na plakatach i ulotkach na stoliku z prasą. Zachęcamy do zainteresowania i włączenia się w tę modlitwę.

12. Bardzo dziękujemy tym naszym parafianom, którzy pomogli w pocięciu i ułożeniu zakupionego drewna opałowego.

13. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *