Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020

1.     Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2.     W środę 10 czerwca 21 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

3.     Z dniem 10 czerwca biskup Drohiczyński odwołuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia we mszach świętych w niedziele i święta nakazane. Obowiązuje ona jedynie osoby: w podeszłym wieku, chore, będące na kwarantannie, mające objawy infekcji, złe samopoczucie.

4.     W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte jak w niedziele. Po mszy o 11:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz aktywne uczestnictwo w procesji. Liczymy na udział dzieci sypiących kwiaty, osób niosących chorągwie i feretrony, strażaków i oczywiście orkiestry. Przez cały tydzień oktawy po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna, zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

5.     Dziś o 19 próba Orkiestry.

6.     W Sobotę 13 czerwca imieniny biskupa seniora Antoniego Pacyfika Dydycza, pamiętajmy w modlitwie.

7.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć O. Krzysztofa Przybylskiego. Wygłosi do nas kazania i opowie nam o prowadzonych przez naszą Prowincje misjach. Po Mszy świętej można będzie wspomóc misje ofiarami.

8.     I komunia święta w naszej parafii odbędzie się 5 lipca o 11.00, a bierzmowanie 22lipca o 18.00.

9.     Dziękujemy za ofiary składane na odnawianie kościoła i Kalwarii. Modlitwą otaczamy wszystkich dobrodziejów.

10.    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *